Medinių paviršių priežiūra

Medinių paviršių priežiūra ir gaminių eksploatavimo sąlygos.

Eksploatuojant medinius gaminius būtina suprasti, kad tai yra aukštos kokybės gaminys, kurį reikia tinkamai naudoti ir labai prižiūrėti. Medinių paviršių priežiūra labai svarbi tolimesniam gaminių naudojimui. Dažnai sumontuoti gaminiai būna sugadinami darant patalpų apdailos darbus – aptaškomi įvairiais skiediniais, subraižomi, priberiama įvairių statybinių šiukšlių, nesilaikant tinkamo patalpų mikroklimato gaminiai iškrypsta, išbrinksta. Pasirūpinkite, kad patalpa apdailos metu (tinkuojant, betonuojant) ir kelis mėnesius po jos būtų pakankamai vėdinama, nes padidėjus drėgmei gali atsirasti pelėsių, gaminiai gali iškrypti, lakuotas paviršius gali pabalti, o mediena pakeisti spalvą. Dangos ir medienos atspalvis gali pakįsti nuo statybinių medžiagų, kuriomis gaminiai būna aptaškomi ar turi kitokį sąlytį su jomis.

Tokiu atveju gaminiai yra nepataisomai sugadinami. Apdailos darbų metu būtina apdengti gaminius skaidria plėvele, kartonu ar pan., kad tinkas, glaistas ar dažai nepatektų ant dažytų, lakuotų paviršių. Užklijuotą plėvelę laikyti ne ilgiau kaip 3 paras. Sumontavus būtina įplėšti plėvelę taip, kad tarp plėvelės ir gaminio nesikauptų drėgmė. Subraižius, gaminys buna estetiškai sugadintas. Tokio tipo defektai taip pat retai kada gali būti pašalinami, nekeičiant gaminio ar jo dalies nauja. Norėdami išlaikyti savo gaminius gražius ir nepažeistus, Jūs privalote lako ar dažų dangas, prižiūrėti kiekvienais metais – periodiškai valyti juos ir naudoti įvairias medžio dangų priežiūros priemones. Jeigu Jūsų gaminių dažų arba lako danga šiek tiek pakeitė atspalvį, tai yra natūrali aplinkos poveikio (saulės, oro, drėgmės) pasekmė. Mažiausiai du kartus per metus nuo paviršių nuvalykite dulkes ir nešvarumus. Jų nenuvalius gali atsirasti pelėsis ir kerpės. Kietą purvą rekomenduojame valyti valikliu Teknoclean. Švarų paviršių nuvalykite vandeniu suvilgyta kempinėle arba šluoste.

Nenaudokite stiprių buitinių valiklių, nes jie gali pažeisti lako dangą arba lakas ir mediena gali pakeisti spalvą. Be to, stiprūs valikliai gali pažeisti kitas gaminio dalis (stiklą, furnitūrą). Prašome idėmiai perskaityti valiklių gamintojų instrukcijas ir jų laikytis. Valydami murą ar kitus paviršius šalia gaminio, uždenkite ar kitaip apsaugokite gaminį. Jeigu rūgštinis valiklis pateko ant gaminio paviršiaus,tuoj pat nuplaukite švariu vandeniu. Nenaudokite miltelinių ir kitokių abrazyvinių valiklių. Lakuotų ir dažytų paviršių priežiūrai rekomenduojame naudoti priemone Teknovax arba Glasurit Quick&Easy. Naudojant kurią nors iš šių priemonių, paviršius yra padengiamas apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo nuo nešvarumų, danga tampa elastingesnė ir blizgesnė. Šias priemones galite tepti šluoste arba kempinėle. Papildomai paviršiaus nereikia poliruoti. Prieš naudodami priežiūros priemones, būtinai perskaitykite gamintojo instrukciją.